Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Port Kultury

Port Kultury znajduje się w prawobrzeżnej części Sandomierza przy ulicy Portowej 24, w budynku o ciekawej historii. Został on oddany do użytku w roku 1965 i początkowo mieścił się tu Zakładowy Dom Kultury HSO w Sandomierzu oraz Zakładowa Biblioteka. W latach osiemdziesiątych funkcjonowało także kino "Wisła", przeniesione z obecnego Domu Katolickiego. Po zmianach ustrojowych, w początku lat 90-tych, w obiekcie funkcjonowała Szkoła Podstawowa. W pomieszczeniach dawnej kawiarni Zakładowego Domu Kultury urządzono świetlicę socjoterapeutyczną "Bajka". Pod koniec lat 90-tych rozpoczęło działalność kino "Millenium". W roku 2005 obiekt stał się siedzibą Centrum Kultury i Rekreacji MOSiR w Sandomierzu. Obecnie – od 2017 roku – w budynku funkcjonuje Port Kultury (Sandomierskie Centrum Kultury), Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Długosza oraz Świetlica Środowiskowa i Klub Wędkarski Koło nr 33 w Sandomierzu,z których regularnie korzystają mieszkańcy zarówno prawobrzeżnego, jak i lewobrzeżnego Sandomierza.

W Porcie Kultury znajdują się duża sala widowiskowa ze sceną i widownią na 195 miejsc, sala kameralna i kilka mniejszych pracowni. W obszernym holu głównym funkcjonuje galeria wystawiennicza, gdzie prezentowane są prace plastyczne i fotograficzne autorstwa zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, a także ekspozycje tematyczne i okolicznościowe.

Sandomierskie Centrum Kultury od początku stara się w Porcie Kultury stworzyć i umożliwić mieszkańcom Sandomierza oraz okolic różnorodną formułę uczestnictwa w kulturze, wzbogacając ofertę o gamę zajęć skierowanych do dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. 

Działania Portu Kultury zorientowane są na rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb oraz aspiracji kulturalnych, tworzenie, upowszechnianie oraz promowanie aktywnego i kreatywnego uczestnictwa w kulturze, organizowanie wydarzeń kulturalnych, animację czasu wolnego (również podczas wakacji i ferii zimowych) oraz integrację społeczności lokalnej. W obiekcie odbywają się m.in. zajęcia muzyczne, teatralne, plastyczne, edukacyjne, hobbystyczne oraz rekreacyjne (pełny wykaz poniżej). Niewątpliwym sukcesem jest stworzenie w sandomierskiej przestrzeni kulturalnej projektu Sandomierska Akademia Musicalu.

Oferta placówki obejmuje także wynajem pomieszczeń wraz z pełnym wyposażeniem na organizację spektakli, koncertów, zajęć edukacyjnych, szkoleń, pokazów, wykładów i prelekcji.

W aktualnej ofercie zajęć prowadzonych w Porcie Kultury znajdują się:
- Pracownia Dźwięku "Czarno-Biali"
- Sandomierska Orkiestra Dęta
- Zajęcia muzyczne: nauka gry na gitarze/ukulele
- Zajęcia muzyczne: nauka gry na perkusji
- Zajęcia wokalne
- Warsztaty fotograficzne
- Warsztaty fotografii tradycyjnej
- Warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych
- Zajęcia plastyczne i rękodzieło
- Zajęcia baletowe dla dorosłych i seniorów *
- Zajęcia Formacji Tanecznej "Dance Mania"
- Sexy Dance - zajęcia taneczne dla Pań*
- Strefa Wolnego Czasu
- Bachata
- Taniec towarzyski

GODZINY OTWARCIA OBIEKTU:
poniedziałek-piątek, godz. 09:00-21:00
sobota, godz. 10:00-18:00

ADRES:
Port Kultury
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz

KONTAKT:
Telefon: 15 644 50 74
E-mail: kierownik@esceka.pl - administracja, wynajem sal;
Profil na Facebooku: www.fb.com/portkulturysck

* ZAJĘCIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Partner medialny

PARTNER I WSPÓŁORGANIZATOR SANDOMIERSKICH WIANKÓW FLISACKICH 2023