Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Dworek Koćmierzów

Dworek Koćmierzów leży w prawobrzeżnej części Sandomierza przy ul. Koćmierzów 33. To nieduży, uroczy budynek wybudowany w 1930. Pierwsza przebudowa Dworku miała miejsce w roku 2004, a po powodzi w 2010 roku przeszedł on gruntowny remont i kolejne modyfikacje budowlane.

Początki działalności Dworku jako placówki kulturalnejsięgają 2005 roku. Świetlica powstała z myślą o potrzebach mieszkańców Koćmierzowa - dawnej wsi, a obecnie dzielnicy Sandomierza - i w założeniu zorientowana jest na organizowanie wydarzeń i aktywności kulturalnych.

W listopadzie 2015 roku obiekt został przejęty przez Sandomierskie Centrum Kultury, które kontynuuje działalność i misję świetlicy oraz konsekwentnie poszerza ofertę o nowe, ciekawe i różnorodne formuły uczestnictwa w kulturze, skierowane do każdej chętnej grupy wiekowej.

Funkcjonująca tu świetlica jest obiektem dobrze wyposażonym w: mini-biblioteczkę, stanowiska komputerowe oraz gry świetlicowe i rekreacyjne. Przy budynku znajduje się ocieniony zielenią plac zabaw i teren do gry w koszykówkę. O związku Dworku z lokalną historią symbolicznie przypomina stojąca nieopodal figurka Matki Boskiej.

Cele i wartości, jakie przyświecają działalności świetlicy Dworek Koćmierzów to przede wszystkim kształtowanie i rozwijanie zainteresowań, krzewienie patriotyzmu i kultywowanie idei małej ojczyzny, propagowanie czytelnictwa, aktywne spędzanie czasu wolnego(szczególnie podczas wakacji i ferii zimowych), międzypokoleniowa integracja społeczności lokalnej oraz pielęgnowanie rodzimych tradycji i obyczajowości. Służyć temu mają rozmaite wydarzenia, zajęcia i spotkania okolicznościowe, jak choćby święcenie pokarmów wielkanocnych, wigilia, kolędowanie, przygotowywanie potraw, stroików, wianków, itp.Tak więc rytm życia świetlicy wyznacza rytm wydarzeń i świąt kalendarzowych. To istotny element naszej tożsamości i poczucia wspólnotowości. Dworek Koćmierzów sukcesywnie staje się miejscem przechowywania pamiątek przeszłości, przestrzenią ekspozycyjną, lokalnym i integrującymmiejscem wymiany doznań kulturalnych.

W aktualnej ofercie Dworku Koćmierzów znajdują się:
- zajęcia plastyczne i rękodzieło
- zajęcia kulinarne
- zajęcia muzyczno-wokalne
- zajęcia edukacyjne

Ponadto świetlica oferuje wynajem pomieszczeń wraz z pełnym wyposażeniem na organizację uroczystości rodzinnych, spotkań okolicznościowych, szkoleń, pokazów, wykładów i prelekcji. Dzięki współpracy z grupą animatorów „Stacyjkowo” istnieje możliwość uatrakcyjnienia spotkania przez tematyczne animacje dla dzieci. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się w życie i działalność tego wyjątkowego miejsca!

GODZINY OTWARCIA:
poniedziałek - piątek: 11.00 - 19.00

ADRES:
Dworek Koćmierzów
ul. Koćmierzów 33
27-600 Sandomierz

KONTAKT:
tel.: 604 684 143
e-mail: dworek@esceka.pl
profil na Facebooku: Dworek Koćmierzów

Dworek Koćmierzów

Utworzono dnia 21.01.2021, 14:42

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Partner medialny

PARTNER I WSPÓŁORGANIZATOR SANDOMIERSKICH WIANKÓW FLISACKICH 2023